AĞRI SON DAKİKA

Ağrı Haber Ajansı > Ağrı haberleri

Bu Haber 14 Mart 2018 - 2:31 'de eklendi.

Afrin çembere alındı

Afrin çembere alındı TSK tarafından Afrin’de bulunan terör örgütü PKK/YPG’ye yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Afrin çembere alındı. TSK’dan yapılan açıklama şöyle; ”T...

Afrin çembere alındı

TSK tarafından Afrin’de bulunan terör örgütü PKK/YPG’ye yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Afrin çembere alındı.

TSK’dan yapılan açıklama şöyle;

”Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı” başarıyla sürdürülmektedir.

Zeytin Dalı Harekâtı ile sadece PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütünün değil aynı zamanda DEAŞ terör örgütünün de etkisiz hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Harekât kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatılmış, müteakip harekat için kritik öneme sahip bölgeler ele geçirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren 3393 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harekat esnasında sivil/masum bölge halkının zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmaya devam edilmektedir.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

Ağrı Haberleri

Etiketler

BU HABERE YORUM YAP

Yorum Yok