AĞRI SON DAKİKA

Ağrı Haber Ajansı > Ağrı haberleri

Bu Haber 12 Mart 2018 - 13:14 'de eklendi.

Taziye Anayasası haberi okuyucuları ikiye böldü ! Peki Kim Haklı ?

Taziye Anayasası haberi okuyucuları ikiye böldü ! Peki Kim Haklı ?   Dün geçtiğimiz ‘Ağrı’da Köylülerden Taziye Ayarı’ ve ‘Köylülerden Taziye Anayasası’ başlıklı haberimiz günün en fazla okunan v...

Taziye Anayasası haberi okuyucuları ikiye böldü ! Peki Kim Haklı ?

 

Dün geçtiğimiz ‘Ağrı’da Köylülerden Taziye Ayarı’ ve ‘Köylülerden Taziye Anayasası’ başlıklı haberimiz günün en fazla okunan ve yorumlanan haberi oldu.

Dün geçtiğimiz ‘Ağrı’da Köylülerden Taziye Ayarı’ ve ‘Köylülerden Taziye Anayasası’ başlıklı haberimiz günün en fazla okunan ve yorumlanan haberi oldu. Habere çok sayıda yorum gelirken, okuyucularımızın bu konuda hemfikir olmadığı ve önemli yorumlar yaptıklarını gördüğümüz için bu konuyu yeniden gündeme getiriyoruz.

Ağrı’da her mahallede ve köyde bulunan taziye evlerinde her yaşanan ölümün ardından 3 gün kavurma, pilav, salata, tatlı, ayran vb. menü veriliyor. Bu menü fiyatı nedeni ile taziye sahiplerine büyük külfet yüklese de daha sonra ölen kişinin yakınları ver dostları tarafından ortakça ödeniyor.

Peki bu harcama sizce doğru mu ?

Her gün binlerce kişinin yemek yediği bu yemekler kaldırılmalı mı yoksa daha ucuz olan çorba gibi bir menü ile değiştirilmeli mi?

Toplanan imece usulü para geleneği kaldırılmalı mı ?

Yaz ayında düğünlerden başını kaldıramayan insanların taziyede de ekstra para ödemesi gerekli mi ?

Patnos’ta başlatılan bu uygulama sizce örnek alınmalı mı ?

Bu konunun yapılan yorumlar sonucunda saygı çerçevesinde iyice tartışılması gerektiğini düşünüyor, sivil toplum örgütlerinin bu konulara öncülük etmesini umuyoruz.

Ağrı Haberleri

Etiketler

BU HABERE YORUM YAP

Yorum Yok